Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Burnos chirurgija

Apie paslaugą
Kainos

Burnos chirurgija - tai medicinos sritis, nagrinėjanti ir gydanti burnos, dantų, žandikaulių ir veido struktūrų patologijas, traumas ir ligas. Viena dažniausių burnos chirurgo atliekamų procedūrų – tai danties šalinimas.

Kada danties rovimas yra būtinas?

Priežastys,  kodėl reikia šalinti dantis gali būti labai įvairios: vieniems taip nutinka dėl traumos, kitiems dėl netaisyklingos higienos, o tretiems dėl genetikos ar ligų. Tačiau bendrai dantys ir jų šaknys yra šalinimi, kai:

  1.     Yra smarkiai pažeisti ir jų išgydyti nebeįmanoma.
  2.     Tai yra retinuotas (neišdygęs) arba netaisyklingai išdygęs protinis dantis ir kelia grėsmę kitiems dantims. 
  3.     Tam tikrais atvejais atliekant kitas procedūras tokias kaip implantacija, dantų tiesinimas ar gydant netaisyklingą sąkandį ir kitas ligas.

danties rovimas

Kodėl dažnai rekomenduojama šalinti protinius dantis?

Dėl evoliucijos, pasikeitus žmonių maitinimosi įpročiams ir sutrumpėjus žandikauliui, šie dantys prarado savo pirminę paskirtį ir funkcijas, todėl itin retais atvejais išdygsta taisyklingi. Jei protiniai dantys išdygsta lygūs burnos lanke, greta kitų dantų, gali taisyklingai kontaktuoti su priešingame žandikaulyje esančiais dantimis, juos galima palikti. Tačiau tokie atvejai yra didelė retenybė. Dažniausiai protiniai yra netaisyklingoje padėtyje, todėl juos sunku pasiekti ir tinkamai prižiūrėti, jie yra linkę gesti ir taip gali neigiamai paveikti greta esančius dantis. Taip pat, jei protiniai dantys remiasi į šalia esančius, jie gali sukelti nemalonius pojūčius, skausmą, sustumti juos taip pakenkdami estetiniam vaizdui ir net kramtymo funkcijai.

Kodėl būtina šalinti tokius dantis?

Palikus kariozines šaknis, netaisyklingą arba gendantį protinį dantį, reikia susitaikyti su tuo, kad paliekate savo burnoje atvirą uždegimo židinį, kuris gali suaktyvėti bet kuriuo netinkamiausiu metu. Taip pat uždegimo židinys gali plėstis ir pakenkti greta esantiems dantims, pažeisti jų šaknis, sukelti dideles, skausmingas ir brangiai kainuojančias komplikacijas. Be to, netaisyklingai išdygę protiniai dantys gali sustumti kitus jūsų dantis, pakeisti sąkandį ir estetinį vaizdą. Todėl odontologai visuomet rekomenduoja tokius dantis šalinti kuo greičiau.

 Ar danties rovimas yra skausmingas?

Įprastai nuolatinių ar protinių dantų šalinimui užtenka atlikti vietinę nejautrą, o sudėtingesniems rovimo ar operacijos atvejams galima taikyti sedaciją. Kiekviena situacija yra labai individuali, tačiau užtikriname, naujausios pažangios technologijos ir kokybiški nuskausminamieji vaistai, veikia labai tiksliai ir procedūra yra visiškai neskausminga.

Po operacijos, praėjus anestetikų poveikiui, gali pradėti jaustis skausmas ar maudimas, todėl gydytojas pataria vartoti skausmą malšinančius vaistus.

Ką reikia žinoti po danties rovimo?

Kadangi pati operacija dažnai yra neskausminga, o dar jei ir pats rovimas pasitaikė nesudėtingas, gali pasirodyti, kad jaučiatės puikiai ir esate pasiruošę gyventi įprastą gyvenimą. Tačiau nereikia pamiršti, kad tai rimta intervencija ir aplaidi priežiūra gali sukelti rimtas komplikacijas. Todėl po chirurginės procedūros chirurgas visuomet pacientą supažindina su būtina pooperacine priežiūra. Dažnai išrašomi skausmą malšinantys vaistai, kai kuriais atvejais gali būti paskiriami antibiotikai, papasakojama ką ir kada galima pradėti valgyti, kokių produktų vengti ir kaip prižiūrėti gyjančią žaizdą. Siekiant, kad gijimas būtų sklandus, būtina laikytis chirurgo nurodymų.

Kiek trunka gijimas po danties rovimo?

Po operacijos gijimo laikotarpis yra individualus ir priklauso nuo pačios operacijos sudėtingumo, paciento amžiaus, bendros jo sveikatos būklės bei asmeninės burnos higienos. 

Dažniausiai vidutinis gijimo laikas yra 7 – 10 dienų, o po 14 dienų ertmė visiškai sugijusi. Tačiau jei buvo atliktas neišdygusio danties šalinimas, pjūvis bus didesnis ir gijimo laikas gali būti ilgesnis.

Ar reikalingas pasiruošimas prieš danties šalinimą?

Įprastai pacientui nereikia jokio išankstinio pasiruošimo, tačiau privalote savo chirurgą įspėti apie savo sveikatos būklę, ligas, alergijas ar vartojamus vaistus. 

Mūsų odontologijos klinikoje atliekamos burnos chirurginės procedūros apima nuo paprasto atraumatinio danties rovimo iki sudėtingo operacinio (protinio retinuoto, t.y. neišdygusio ar netaisyklingoje padėtyje esančio) danties pašalinimo.  Mūsų burnos chirurgas klinikoje atlieka:

  • Nuolatinio danties šalinimą
  • Sudėtingo danties šalinimą
  • Neišdygusio protinio danties šalinimą
  • Kaulo pakaitalo užpildymą po danties pašalinimo estetinėje zonoje
  • Inciziją
  • Perikoronarito, alveolito gydymą
  • Žandikaulių kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimą
  • Cistos pašalinimą
  • Prieangio plastiką
  • Implantaciją
  • Kaulo bloko priauginimą
  • Šaknies viršūnės rezekciją
  • Sinuso pakėlimą

 Atmintinė po danties rovimo:

Nors burnos chirurgai visuomet supažindina pacientus su pooperacinio gijimo laikotarpiu bei galimais veiksmais, bet štai keletas bendrų patarimų, jei pamiršote.

  • Kraujavimas. Kraujavimas iš išrauto danties ertmės yra visiškai normalus, iš karto po rovimo apie 30 min stipriai sukandus laikyti tamponėlį, jei kraujavimas nestoja, tamponėlį, kas 30min -1 val. pakeisti nauju. Tamponėlį išimti tik sustojus kraujavimui.
  • Šaldymas. Šaldant rovimo vietą, ne tik greičiau sustabdysite kraujavimą, bet mažinsite patinimą ir malšinsite skausmą. Tačiau svarbu žinoti šaldymas vyksta ciklais ne ilgiau po 20 min, po kurių šaldytai vietai reikia leisti pailsėti keletą valandų.
  • Skausmas. Jei jaučiate skausmą, nekentėkite ir vartokite gydytojų paskirtus vaistus, pagal jo nurodytas rekomendacijas.
  • Priežiūra. Pirmosiomis dienomis, kol žaizda labai šviežia, ją rūpintis reikėtų labai atsargiai: neliesti, nekrapštyti.  Taip pat būtina gerai valyti dantis, bet pirmąją dieną stengtis nesužeisti žaizdos šepetėliu ir neskalauti burnos, kad neišspjautumėte krešulio. Vėliau rekomenduojama po kiekvieno maisto lengvai praskalauti burnos skalavimo skysčiu arba druskos tirpalu. 
  • Maistas. Pirmosiomis dienomis reikėtų vengti kramtyti kietą maistą, nekramtyti ta puse, kurioje yra žaizda ir nevartoti karšto maisto, gėrimų bei alkoholio.
  • Teisinga priežiūra – tai tiesus kelias į sklandų ir greitą gijimą. Tačiau, jei prastai jaučiatės, kraujavimas niekaip nesustoja, smarkiai tinsta, kyla temperatūra, jaučiate deginimą, jokiu būdu nekentėkite ir kreipkitės į chirurgą apžiūrai.

danties traukimas

Kiek kainuoja išrauti dantį?

Danties rovimo kaina prasideda nuo 50 eurų, visos dantų rovimo kainos

Mūsų odontologijos klinikoje dirba labai patyręs, nuolatos savo kvalifikaciją įvairiuose seminaruose keliantis ir pats paskaitas vedantis burnos chirurgas Avi Kuperschlag.



Nuolatinio danties šalinimas
nuo 50 Eur
Sudėtingas danties šalinimas
nuo 100 Eur
Neišdygusio protinio danties šalinimas
nuo 130 Eur
Kaulo pakaitalo užpildymas po danties pašalinimo estetinėje zonoje
nuo 300 Eur
Incizija
30 Eur
Perikoronarito, alveolito gydymas
30 Eur
Žandikaulių kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimas
nuo 100 Eur
Cistos pašalinimas
nuo 120 Eur
Prieangio plastika
nuo 50 Eur

Registruotis vizitui

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu