Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.
Patikėkite savo šypseną šeimos klinikai Codantis – ir tapkite mūsų gražios šeimos nariu.

Burnos higiena

Apie paslaugą
Kainos

Profesionali burnos higiena, kas tai?

Profesionali burnos higiena – tai profilaktinė burnos ertmės priežiūros procedūra, atliekama burnos higienisto. Jos tikslas pašalinti susikaupusias dantų apnašas, užkirsti kelią dantų gedimui ir ligoms, bei įvertinti esamą burnos priežiūros efektyvumą. Taip pat higienistas įvertinęs esamą situaciją konsultuoja pacientą ir padeda jam pasirinkti tinkamesnes dantų priežiūros priemones ir metodus naudojimui namuose.

Kuo svarbi profesionali burnos higiena?

Dėl įvairių priežasčių (per mažai skiriamo dėmesio burnos priežiūrai, sudėtingų tarpdančių ar danties vagelių, sunkiai pasiekiamų ertmių, netinkamų priemonių ir metodų naudojimo ir pan.) dantų priežiūros tik namuose nepakanka ir dantims iškyla grėsmė.

Neišvalytos dantų apnašos kaupiasi ir kietėja taip ilgainiui sudarydamos dantų akmenis, kurie sudaro puikias sąlygas kauptis bakterijoms ir vystytis ligoms, taip sukeldami kariesą, dantenų uždegimą, burnos gleivinės ir periodonto ligas. Jei šios problemos nėra sprendžiamos, ilgainiui gali išsivystyti periodontitas (parodontozė), kuri yra net antra pagal dažnumą, priežastis, sukelianti dantų kritimą.

Taip pat, susidarantys dantų akmenys ilgainiui tampa matomi net plika akimi, į juos gali įsigerti vyno, kavos, sulčių ir kiti dažantys maisto pigmentai, todėl šypsena gali patamsėti net keliais atspalviais.  Be to, burnos higiena ypatingai svarbi nešiojantiems breketus, nes padeda užkirsti kelią karieso atsiradimui. Kruopšti burnos higiena – svarbi sąlyga, norint, jog išimami ar fiksuoti dantų protezai, implantai ilgiau išlaikytų savo estetiką ir funkcines savybes. Dantų hifgieną taip pat būtina atlikti prieš estetinį dantų plombavimą arba dedant laminates.

Kaip dažnai reikia atlikti dantų higieną?

Standartiškai profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti 2 arba mažiausiai, nors kartą per metus. Jei pigmentinės apnašos kaupiasi greičiau nei įprastai, sergantiems periodonto ligomis ar nešiojantiems breketus higieną rekomenduojama atlikti kas 3 – 4 mėnesius. Tačiau tai turėtų nustatyti jūsų higienistas  pagal jūsų individualią burnos ertmės būklę ir situaciją.

profesionali burnos higiena

Kada jau laikas kreiptis į higienistą?

  • Jei netenkina dantų spalva,
  • Jei imate jausti prastą burnos kvapą
  • Jei kartais jaučiate pajautrėjusius dantis
  • Jei turite sudėtingų „kišenėlių“ dantenose,  su kuriomis ne visada pavyksta susitvarkyti
  • Jei jaučiate, kad dantys darosi grublėti
  • Jei kankina jautresnės, tinstančios dantenos
  • Jei turite abejonių dėl danties jautrumo
  • Jei negalite prisiminti, kada paskutinį kartą atlikote profesionalią burnos higieną
  • Jei jaučiate dantenų niežėjimą

Kiek laiko trunka burnos higienos procedūra?

Burnos higienos procedūra trunka nuo 30 iki  90 minučių. Trukmė priklauso nuo susidariusių akmenų kiekio ir situacijos sudėtingumo. Kartais nepavyksta visko išvalyti vieno vizito metu dėl gausaus kraujavimo, todėl tenka atlikti pakartotinę burnos higieną po 2 savaičių, o tuo laikotarpiu burnos higienistas Jums paskirs specialų gydymo kursą.

Ar procedūra skausminga?

Profesionalaus burnos higienisto atliekama procedūra nėra skausminga, įprastai klientai gali atsipalaiduoti, tačiau išskirtiniais atvejais jautresniems žmonėms procedūra gali sukelti trumpalaikį nemalonų jausmą, tokiu atveju taikoma vietinė anestezija (nuskausminimas).

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Mūsų odontologijos klinikoje ,,Codantis“ burnos higiena yra atliekama pripažintomis pažangiausiomis technologijomis. Procedūros metu:

  1. Pašalinamos susidariusios apnašos ir akmenys, naudojant ultragarsinį Skalerį ir specialius instrumentus.
  2. Pigmentinės apnašos (nuo rūkymo, kavos, raudono vyno ir pan.) nuvalomos naudojant ,,Air flow“ sistemą (natrio bikarbonato srove).
  3. Atliekamas dantų poliravimas specialia pasta ir šepetėliais.
  4. Higienistas įvertina jūsų burnos priežiūros efektyvumą ir pataria kaip pasirinkti tinkamas priemones ir atkreipia dėmesį, ką būtų galima padaryti geriau, kad išvengtumėte ateityje karieso ar periodonto ligų.
  5. Diagnozuoja esančias, gręsiančias burnos  ligas ar esamus dantų pažeidimus.

burnos higiena

Po burnos higienos negalima:

Norint kuo ilgiau išlaikyti baltos šypsenos efektą ir išvengti maisto apnašų kaupimosi, rekomenduojame bent 3 valandas po procedūros nevalgyti, negerti (žinoma, išskyrus vandenį) ir nerūkyti. Taip pat ilgesnį švarių ir sveikų dantų rezultatą išlaikysite, jei pirmąją dieną po procedūros visai nevartosite dažančių produktų (kava, burokėliai, raudonas vynas ir pan.), privengsite labai kietų produktų vartojimo (pvz., perkąsti riešuto kevalą), nevartosite labai kontrastingos temperatūros maisto (pvz., karštos arbatos su ledais). O sekančią dieną galite grįžti į savo įprastą ritmą, tik nepamirškite namuose vadovautis savo higienisto rekomendacijomis.

Kaip prižiūrėti dantis po dantų higienos procedūros?

Profesionalūs burnos higienistai ne tik atlieka jūsų burnos generalinį valymą, bet ir įvertina jūsų burnos esamą situaciją. Atkreipia dėmesį ir įvertiną jūsų burnos priežiūros efektyvumą: ar jūsų dantų šepetėlis ne per kietas, ar pakankamai dėmesio skiriate tolimiausiems dantims, ar nepamirštate tarpdančių ir pan. Įvertinęs silpnąsias vietas pateikia jums priemonių ar metodų rekomendacijas, kaip padidinti burnos priežiūros efektyvumą namuose. Todėl jei norite rečiau apsilankyti pas higienistą, reikėtų rimtai atkreipti dėmesį ir stengtis vykdyti higienisto rekomendacijas namuose.

Po burnos higienos padidėjo dantų jautrumas, kraujuoja dantenos, ar tai normalu?

Taip. Keletą dienų, jautresni dantys ar dantenos yra normalu. Todėl visuomet keletą dienų rekomenduojame vengti kontrastingos temperatūros ar aštraus maisto, visada valyti dantis tik minkštu šepetėliu ir skalauti jums paskirtais burnos skalavimo skysčiais. Įprastai, dantų ir dantenų jautrumas dingsta per keletą dienų, visa burnos ertmė atsistato per porą savaičių.  Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, jei šie simptomai laikosi ilgiau arba tendencingai jaučiate blogėjimą, tokiu atveju nedelsiant kreiptis į higieną atlikusią kliniką.

Ar burnos higiena atliekama nešiojant breketus?

Žmonės nešiojantys breketus žino, kokia svarbi ir sudėtinga dantų priežiūra tampa nešiojant burnoje breketų sistemą. Todėl net ir patiems kruopščiausiems dantų valytojams, rekomenduojama profesionalią dantų higieną atlikti kas 3-4 mėnesius. Procedūra yra atliekama naudojant pažangiausias technologijas ir priemones, nepažeidžiančias breketų ir breketų sistemos klijų. Taip pat dantys yra padengiami specialia mineralizuojančia medžiaga, kuri ilgiau apsaugo dantis nuo karieso atsiradimo. O svarbiausia, burnos higienistas gali įvertinti bendrą jūsų dantų būklę ir atkreipti dėmesį į silpnesnes vietas, padėdamas pasirinkti tinkamesnes priemones ir metodus.

Ar reikia atlikti burnos higiena vaikams?

Burnos higiena yra atliekama ir vaikams, ir paaugliams. Labai pavojinga manyti, kad pieninių dantų nereikia prižiūrėti, nes jie iškris. Netinkamai prižiūrimi pieniniai dantys, sukelia dantenų ligas ir infekcijas, kurios paveikia nuolatinių dantų užuomazgas. Todėl jei norite, kad jūsų vaikas džiaugtųsi sveikais ir tiesiais dantimis, dantų priežiūrai reikėtų skirti pakankamai dėmesio nuo pačių mažiausių dienų. Mūsų odontoligijos klinika, dar plačiau žinoma dėl labai gerų ir patyrusių vaikų dantų gydytojų. Įdomus faktas, kurio greičiausiai nežinojote -  nustatyta, kad dantų valymo kontrolę tėveliai turėtų vykdyti vaikams iki 7-8 metų. Tačiau net ir tėveliai nėra pajėgūs profesionaliai įvertinti ar teisingi jų vaikučių įpročiai, todėl būtina bent retkarčiais pasirodyti specialistams.

Taip pat, atkreipiame dėmesį, kad jei jauniems tėveliams net pirmieji vaiko dantys kelia abejonių, nebijokite kreiptis net su pačiais mažiausiais. Mūsų klinika Klaipėdoje jau yra užsitarnavusi „Vaikų klinikos“ vardą. Įprastai vaikučius sudominame, mokome, leidžiame viską paliesti, supažindiname su jų pačių dantukais ir ugdome jų rūpestį savo dantukais. O taip pat konsultuojame jaunus tėvelius kaip teisingai prižiūrėti vaikučių dantukus namuose.

vaiku dantu higiena

Burnos higiena nėštumo metu?

Visuomet rekomenduojama prieš laukiantis vaikelio apsilankyti pas odontologą ir pasirūpinti savo sveika šypsena. Yra sakoma, kad vienas moters neštumas, atima po vieną dantį. Užauginti savo kūne kūdikį  moterims kainuoja nemažai jų pačių resursų, kurie, žinoma, atsiliepia ir jų dantų sveikatai:

  • Nėštumo metu, moters organizmas daug savo resursų (tarp jų ir kalcį) atiduoda vaisiui, todėl jei neišlaikoma pilnavertė mityba galimas kalcio praradimas, kurį organizmas pasiima iš dantų;
  • Besilaukiančioms moterims dažniau (nuo 36  iki 100 procentų) pasireiškia gingivitas arba kitaip dar žinomas kaip dantenų uždegimas. Padidėjęs dantenų uždegimo dažnumas siejamas, su spartesniu ir didesniu apnašų atsiradimu, kurias gali sukelti pykinimas, dažnesnis nuolatinis užkandžiavimas, hormonų pusiausvyros sutrikimas. Negydomam gingivitui plintant yra pažeidžiamas dantį supantis kaulas, kuris dar vadinamas kraštiniu periodontu ir negydant gali išsivystyti į rimtą ligą ir dantų praradimą.
  • Taip pat dėl dažnesnio užkandžiavimo, didesnio cukraus suvartojimo, padidėjusio seilių rūgštingumo padidėja dantų ėduonies rizika.
  • Tyrimais įrodyta, kad tokie dantų pažeidimai ir uždegiminiai procesai neigiamai veikia ir vaisių, gali paankstinti priešlaikinį gimdymą arba įtakoti naujagimio svorį.

Tačiau nesijaudinkite, atliekant teisingą dantų priežiūrą, jūsų vaikelis neatims jūsų sveikos šypsenos. Todėl atminkite, kad labai svarbu pasirūpinti savo dantų sveikata prieš nėštumą, nuosekliai ir teisingai jais rūpintis namuose viso nėštumo metu, nepamiršti apsilankyti konsultacijai, dantų higienai nėštumo eigoje ir po jo ir nedelsiant spręsti kylančias dantų problemas dar jų užuomazgoje.

SVARBU: tik nepamirškite prieš bet kurią procedūrą įspėti savo specialisto, kad laukiatės. Rekomenduojama atlikti burnos higienos procedūrą antro nėštumo trimestro metu, t.y. Nuo 12 iki 28 savaitės.

Ar įmanoma atlikti profesionalią burnos higiena namuose?

Teisinga burnos higiena namuose:

  • Jums pritaikytas dantų šepetėlis ir dantų pasta (ryte ir vakare)
  • Tarpdančių siūlas (po maisto)
  • Skalavimo skystis (ryte ir vakare arba taip kaip tai nustato jūsų higienistas)
  • Tarpdančių irigatorius (tokiu dažnumu kaip jums rekomenduoja burnos higienistas)

Taip pat norisi atkreipti dėmesį, kad namų priemones ir jų naudojimo  dažnumą jums turėtų  rekomenduoti jūsų burnos higienistas, nes per didelė saviveikla taip pat nėra naudinga. Pavyzdžiui, per stiprūs, per dažnai naudojami irigatoriai gali pažeisti tiek dantis, tiek dantenas.

O profesionalus dantų būklės vertinimas, susidariusių akmenų valymas, dantenų gydymas įmanomas tik profesionalo kėdėje klinikoje. Bet kokie patarimai žadantys pašalinti dantų akmenis ar nubalinti dantis buitinėmis priemonėmis yra ne tik kad nenaudingi, bet ir labai žalingi, jie gali pažeisti dantų emalį ir pažeisti dantenas, sukelti žaizdas,  dėl ko ilgainiui tik sužalosite savo šypseną.

Kaip išsirinkti kas atlieka geriausią burnos higieną?

Čia nėra vieningo paprasto atsakymo. Burnos higienistas yra rimta medicininė profesija, kurios mokomasi ilgai ir sudėtingai, atliekant daug praktikos. Todėl tikrai nėra vieno pačio geriausio iš visų. Specialisto gerumą nulemia tik asmeninės savybės – meilė savo darbui, kruopštumas, rūpestis klientais, nuolatinis žingeidumas ir noras tobulėti. Tačiau keletas pagrindinių dalykų į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Pastovumas - higienistas toje pačioje klinikoje dirba pastoviai, turi savo klientūrą ir galite būti ramūs, kad visuomet ateisite ten pat, kur bus nuoseklus jūsų burnos higienos progreso ar regreso vertinimas.
  • Bendravimas – nemaža dalis higienisto darbo yra konsultavimas ir edukacija, todėl labai svarbu, kad žmogus būtų malonus, bendraujantis ir norėtų jums padėti. Nepamirškite, kad kiekvieną kartą po atliktos procedūros higienistas turėtų pakomentuoti ir įvertinti jūsų dantų priežiūros efektyvumą.
  • Suderinamumas – labai svarbu, kad pasitikėtumėte savo higienistu, atsipalaiduotumėte ir jaustumėtės taip gerai, kad norėtumėte sugrįžti. Kartais pasitaiko, kad “nesutampa laukai“ ir nieko negalima pakeisti, todėl ieškokite savo specialisto, kad nereikėtų ieškoti priežasčių atidėliojant apsilankymus.

Burnos higiena ,,Codantis“ odontologijos klinikoje atliekama naudojant naujausias technologijas, ir galime pasigirti mūsų klinikoje dirbančia profesionalia, savo darbą mylinčia ir nenustojančia tobulėti higieniste Sandra Buziene, apie kurią daugiau galite sužinoti čia.

Burnos higienos kaina.

 

Profesionali burnos ertmės higiena (įeina 5 punktai)
nuo 50 Eur
Pakartotinė burnos higiena
50 Eur
Vaikų dantų nupoliravimas su šepetėliu ir specialia pasta
30 Eur
Fluoro lako aplikacija
15 Eur
Procedūra su ICON medžiaga (1 dantis)
40 Eur
Dantų valymas “Air-Flow” srove
35 Eur

Registruotis vizitui

©2024 - Visos teisės saugomos. Nomadi.lt | MB
envelopephone-handsetmap-markerclockcrossmenu